ABK Sıvı Seviye Röleleri

 

     

 

 

 

 

 

 

 

Sıvı seviye kontrol röleleri endüstriyel tesislerde ve yerel kullanımlarda yer alan tanklarda ve depolardaki iletken sıvıların doldurma ve boşaltma kumandasında kullanılırlar.Bu röle yanıcı sıvılarda kullanılamaz.

Röle Tipleri:

SSR-10: Sıvı seviye kontrol röleleri endüstriyel tesislerde ve yerel kullanımlarda yer alan tanklarda ve depolardaki iletken sıvıların doldurma ve boşaltma kumandasında kullanılırlar.

SSR-10R: Sıvı seviye kontrol röleleri SSR-10’dan farklı olarak reset düğmesi mevcuttur. Bu röle buhar kazanlarında v.b suyun seviyesinin kontrol edilmesi istenilen yerlerde kullanılırlar. Su bittiğinde kullanıcı tarafından resetlenmeden çalışmazlar ve böylece her su bittiğinde kullanıcı uyarılmış olur.

Çalışma Prensibi: Çıkış rölesi, iletken sıvı üst seviye elektroduna ulaştığında çeker ve alt seviye elektrodunun sıvı ile teması kesildiğinde bırakır(pompa motorunun boş tank ile çalışmasını önlemek için). Değişik sıvılarda kullanılabilmesi için üzerinde hassasiyet potu mevcuttur. İletkenliği fazla olan sıvılarda Hassasiyet ayarı düşürülmeli, iletkenliği düşük olan sıvılarda hassasiyet ayarı arttırılmalıdır.

 

Paylaş